4FIS logo
01/03
2022

4FIS & Kyndryl: Jak funguje IT trh

Náročnost ★ ☆ ☆ ☆ ☆
Kapacita 50 účastníků

Na škole máme řadu odborných a specifických předmětů. Učíme se programovat, marketing, design, hodně o businessu a IT. Co ale budu dělat po škole? Co je to vlastně IT firma? Jak fungují české IT společnosti a jak spolupracují se svými zákazníky a zaměstnanci?

V naší diskuzi se toto vše dozvíte. Navíc získáte informace o firmách v Česku, způsobu práce, rozdělení trhu a obchodě v IT.

Místo události SB 309
Registrace od 20/02/2022 18:00
Datum a čas 01/03/2022 18:00

Přednášejicí

Petr Illetško

Director for Security, Project Management & Consulting at Kyndryl

Petr je absolventem programu informačních systémů a technologií na FIS. Začal jako stážista ve studentském programu IBM a ještě před dokončením studií se stal projektovým manažerem. Na této pozici získal zkušenosti s vedením od malých po největší komplexní projekty v ČR i zahraničí, což vyústilo v jeho relokaci do Londýna, kde se zabýval globálními outsourcingovými dealy. Po jeho návratu působí jako ředitel pro bezpečnost, projektový management a consulting v nové společnosti Kyndryl.

Petr Netolický

Brand Client Representative

Student magisterského studia na FISu a absolvent programu Aplikovaná informatika. Petra jste měli šanci potkat v rámci projektu Stačí se zeptat nebo Zeptej se. Momentálně pracuje jako Brand Client Representative pro firmy jako IBM.

Tomáš Žilavý

Head of FSS

Tomáš studoval na vysokých školách v UK a ve Švédsku. Po dokončení studií nastoupil do IBM jako obchodník. V současnosti vede oddělení FSS ve společnosti Kyndryl, která dodává end to end IT řešení pro přední banky a pojišťovny v České republice.

Pořadatelé

Studentský klub 4FIS má za cíl propojit statistiky a informatiky z Fakulty informatiky a statistiky, ať už v rámci studentů, tak i vyučujících. Jsme spolek, který byl založený rokem 2016 a stále se snažíme o zlepšování jak sebe samých, tak i studentů okolo.

Společnost Kyndryl vznikla v září roku 2021 po globálním odštěpení 90 tisíc zaměstnanců od firmy IBM. V součastnosti je tak Kyndryl nezávislá společnost mezi jejiž největší partneři patří Microsoft či Google. Kyndryl se specializuje na poskytování IT služeb svým zákazníkům. V České republice má Kyndryl téměř 5 000 zaměstnanců a mezi jeho zákazníky patří největší české banky, státní správa a další velké firmy.

Fotogalerie

Přinášíme Vám fotografie z události, které také naleznete na našem Flickru.